14ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΑΣ

Βόλος-Πήλιο 27-28/4/2012
Ανάθεση 3ήμερης εκδρομής

14ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Ανακοίνωση αποτελεσμάτων μειοδοτικού διαγωνισμού για την διήμερη εκδρομή στο Βόλο-Πήλιο 27-28/4/2012

Η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών κατά τη συνεδρίαση   της 21-3-2012  αποφάσισε τα παρακάτω:

Α

Στο πρακτορείο « Vlassopoulos Travel » κατακυρώνει τον κηρυχθέντα μειοδοτικό διαγωνισμό, καθώς η προσφορά του με 70?/μαθητή και παροχή ξενοδοχείου 5* ήταν η οικονομικότερη.

Β

Απορρίπτει τις προσφορές των παρακάτω ταξιδιωτικών γραφείων, για τους λόγους που αναφέρονται αντίστοιχα.

1)Laggaris Tours:

Η προσφορά του περιλάμβανε διαμονή σε ξενοδοχείο 4* και όχι 5*σύμφωνα με την ανάρτηση, ενώ παράλληλα  η προσφορά του ήταν 95?/μαθητή δηλαδή 25? περισσότερο από το μειοδότη.

2)Lara Travel:

Η προσφορά του παρείχε διαμονή σε ξενοδοχείο 4 αστέρων και όχι 5αστέρων όπως ζητούνταν, καθώς επίσης η συνολική τιμή ανά μαθητή ήταν 90? δηλαδή 20 ? περισσότερο από το μειοδότη.

3)Corona Travel:

H προσφορά του κατέπεσε λόγω μη έγκαιρης κράτησης των δωματίων στο αντίστοιχο ξενοδοχείο.

4)Sotiriou Travel:

H προσφορά του δεν περιείχε τα απαραίτητα δικαιολογητικά(υπεύθυνη δήλωση, ασφάλεια κ.α.)

5)@Holidays:

Η προσφορά του ήταν 85?/μαθητή  δηλαδή 15? περισσότερο από το μειοδότη.

6)IQ Holidays:

Η προσφορά του ήταν 82 ?/μαθητή και επομένως  12? περισσότερο από τη συνολική τιμή ανά μαθητή του μειοδότη.

7)Human Holidays:

Η προσφορά του ήταν 77?/μαθητή δηλαδή 7 ? παραπάνω από το μειοδότη.

8)Saronic Tours:

Η προσφορά του ήταν 75?/μαθητή δηλαδή 5 ? περισσότερο από το μειοδότη.

9)Imagination Travel:

H προσφορά του ήταν 80?/μαθητή δηλαδή 10? περισσότερο από το μειοδότη.

10)Jeta Tours:

H προσφορά του κατατέθηκε εκπρόθεσμα.